Με τους διοργανωτές και τους παρευρισκόμενους σε μεγάλα κέφια ολοκληρώθηκε το φετινό αποκριάτικο γλέντι στον Άγιο Θωμά.
Τα τέσσερα τμήματα παραδοσιακών χορών του Πολιτιστικού & Περιβαλλοντικού Συλλόγου παρουσίασαν χορούς από αρκετές περιοχές της χώρας μας.
![](https://www.viotiki-ora.gr/viotiki/wp-content/uploads/2018/02/Apokries20182360-1024x681.jpg)
Ο σύλλογος Γυναικών ετοίμασε και προσέφερε με χαρά εδέσματα και πίτες της αποκριάς. Το γαϊτανάκι πλέχτηκε και ξεπλέχτηκε με επιτυχία. Οι συντοπίτες μας Νίκος Κιόκιας, Παναγιώτης Δρίτσας & Χρήστος Στέρπης εργάστηκαν με ζήλο και έστησαν ένα υπέροχο αποκριάτικο δρώμενο με θέμα την “Ξαναμένη Γριά Ντουντού”.
![](https://www.viotiki-ora.gr/viotiki/wp-content/uploads/2018/02/Apokries20182438C.jpg)
Τέλος μετά από έναν σφοδρό αλευροπόλεμο μεταξύ των βασιλείων της Σπέλας και της Κριελάκας για το οικόπεδο Λιάτανη, δεν αναδείχτηκε νικητής και αποφασίστηκε ανακωχή μέχρι του χρόνου.
![](https://www.viotiki-ora.gr/viotiki/wp-content/uploads/2018/02/Apokries20182459-1024x576.jpg)
Ευχαριστούμε θερμά για τη θερμή υποδοχή που έτυχε η πέμπτη κατά σειρά αποκριάτικη εκδήλωση.
Καλή Σαρακοστή.
![](https://www.viotiki-ora.gr/viotiki/wp-content/uploads/2018/02/apokries20182294-1024x681.jpg)
![](https://www.viotiki-ora.gr/viotiki/wp-content/uploads/2018/02/apokries20182294B.jpg)
![](https://www.viotiki-ora.gr/viotiki/wp-content/uploads/2018/02/Apokries20182438A-1024x681.jpg)
Σύλλογος Γυναικών Αγ. Θωμά
Πολιτιστικός & Περιαλλοντικός Σύλλογος Αγ. Θωμά
![](https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif)