ΒΟΙΩΤΙΚΗ ΩΡΑ

Tuesday, Apr 25th

Last update03:13:29 PM GMT

You are here:: ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΑ 5ος στο Διασυλλογικό ο Α.Κ.Ο Λιβαδειάς

5ος στο Διασυλλογικό ο Α.Κ.Ο Λιβαδειάς

E-mail Εκτύπωση PDF
hide

Στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά αγωνίστηκαν αθλήτριες και αθλητές από συλλόγους της Στερεάς Ελλάδας και της Αττικής,  που ανήκουν στον 7ο όμιλο του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Στίβου της κατηγορίας Παίδων και Κορασίδων που διοργανώνει ο ΣΕΓΑΣ.

Οι συμμετοχές ξεπέρασαν κάθε προσδοκία  και ο ΑΚΟ Λιβαδειάς κατέκτησε την 5η θέση με 137 βαθμούς,  ακολούθησε ο Ευβοϊκός ΓΑΣ στην 9η θέση με 55 και στην 10η θέση η Νεάπολη Χαλκίδας με 54 βαθμούς.

Παίδες

400μ. :             1ος ο Αλεξ. Μπαλτσιώτης

του ΑΚΟΛ (51.86)

800μ.:              1ος ο Σπύρος Μπενέτος

του ΑΚΟΛ (2.00.11)

4χ400μ:           1οι Λιόντος, Μελίστας, Μπενέτος

(ΑΚΟΛ) Σπ. Σανδάλης (3:37:60)

100μ εμπ.:       1ος ο Γιώργος  Γαραντζόγιαννης

του ΕΥΒΟΙΚΟΥ (15.70)

Σφαιροβολία:  1ος ο Γιώργος Χόντος

του ΑΓΕ Βοιωτίας (14.71μ.)

3.000μ.:           2ος ο Γιώργος Γεωργίου

του ΑΚΟΛ (10:01:39)

Σφαιροβολία:  2ος ο Δήμος Παπαδημητρόπουλος

του ΑΚΟΛ (13.75μ.)

400μ εμπ.:       ο  Γιώργος Γαραντζόγιαννης

του ΕΥΒΟΙΚΟΥ (58.26)

Υψος:              3ος ο Κώστας Χαλιμούρδας

του ΠΙΝΔΑΡΟΥ Θήβας (1.72μ.)

Κορασίδες

Δισκοβολία:    1η η Ελένη Μπερτσιμά του ΕΡΜΗ

Σχηματαρίου (37.30μ.)

400μ. :             2η η Κατερίνα Πέτσα του ΑΚΟΛ (60.70)

Τριπλούν:       2η η Ευαγγελία Θεοδώρου

του ΕΡΜΗ Σχηματαρίου (11.08μ.)

400μ.:              3η η Ηλιάνα Ρούλια του ΑΚΟΛ (62.23)

200μ.:              3η η Μιχαέλα Μπλατσιώτη

του ΕΡΜΗ Σχηματαρίου (26.86)

Ακοντισμός:    3η η Αφροδίτη Τσαρουχά

του ΠΙΝΔΑΡΟΥ Θήβας (28.26μ.)

Βαθμολογία

5ος ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ                         88* 49** 137***

9ος ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ                           33   22     55

10ος ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ         23   31    54

11ος ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ         1   49    50

14ος ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ                7   25   32

21ος ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ                           11     2   13

28ος ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ    1     5     6

29ος ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ               0     6     6

34ος ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ        0     1     1