Σε ένα γεμάτο γήπεδο, με φιλάθλους και από της δύο ομάδες, ο Παρνασσός Αμφίκλειας νίκησε εκτός έδρας με 1-2, τον Αγρότη Τραγάνα και κατέκτησε την 1η θέση στον 1ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας στην Φθιώτιδα.

Ο Παρνασσός είχε επικρατήσει στον 1ο γύρο του Αγρότη με 3-1 και προπορευόταν με διαφορά τριών βαθμών.

Στο 1ο ημίχρονο, η Αμφίκλεια ήταν καλύτερη και είχε αρκετές ευκαιρίες να προηγηθεί.

Το κατάφερε στο 38ο λεπτό με τον Φωτόπουλο.

Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο χωρίς όμως να υπάρχουν χαρακτηριστικές ευκαιρίες.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα τελείωνε με 0-1, ο Αγρότης Τραγάνας ισοφάρισε στο 78ο με τον Γκιρίτι και μετέφερε το άγχος στους παίκτες του Παρνασσού.

Δεν κράτησε πολύ αυτό όμως γιατί ο Χρήστος Μιχαήλ πέτυχε με ωραία ενέργεια το 1-2.

Νικητής και μάλιστα αήττητος ο Παρνασσός Αμφίκλειας που την ερχόμενη περίοδο θα αγωνίζεται μετά από πολλά χρόνια στην Α΄ κατηγορία της Φθιώτιδας.