Με 4 χρυσά , 6 ασημένια και 8 χάλκινα ξεκίνησε η νέα αγωνιστική χρονιά 2023 για τους αθλητές και αθλήτριες του συλλόγου μας στο πρώτο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Badminton στις κατηγορίες U11, U15, U19 που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 29-1-23 στο κλειστό Γυμναστήριο Λαυρίου.

Στην κατηγορία U11 η μικρή μας Βαρελά Νικολέττα-Ζωή κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο .
Στην κατηγορία U15 τα αγόρια της Αναγέννησης κατέκτησαν όλες τις θέσεις στο βάθρο του απλού και του διπλού αγοριών.
Ο Σακελλαρίου Γιώργος την 1η θέση και χρυσό στο απλό και την 2η θέση και ασημένιο στο διπλό.
Ο Νάνος Σωτήρης την 1η θέση και χρυσό στο διπλό και την 2η θέση και ασημένιο στο απλό.
Ο Νάνος Νίκος την 1η θέση και χρυσό στο διπλό και την 3η θέση και χάλκινο στο απλό.
Ο Περγαντίνας Στέλλιος την 2η θέση και ασημένιο στο διπλό και την 3η θέση και χάλκινο στο απλό.
Ο Πετρίδης Χρύσανθος 3η θέση και χάλκινο στο διπλό.
Ο Μακρόπουλος Σπύρος 3η θέση και χάλκινο στο διπλό.
Ο Παπανικολάου Σπύρος 3η θέση και χάλκινο στο διπλό.
Αγωνίστηκαν ακόμη στην κατηγορία αυτή Μακρόπουλος Μιλτιάδης και Μακροπούλου Μαρία.
Στην κατηγορία U19 στον τελικό του απλού αγοριών συγκρούστηκαν οι δύο αθλητές μας Περγαντίνας Κωνσταντίνος VS Σακελλαρίου Ηρακλή με τον πρώτο να κερδίζει στο 3ο σετ και να κατακτά την 1η θέση και το χρυσό και ο δεύτερος την 2η θέση και το ασημένιο.
Στο μικτό ο Μπαμπλέκος Αναστάσης με την Λαμπίδη Ναταλία ηττήθηκαν στον τελικό (σε 3ο σετ 26-24) και έμειναν στην 2η θέση και το ασημένιο .
Στο διπλό αγοριών οι Περγαντίνας Κωνσταντίνος και Σακελλαρίου Ηρακλής έχασαν στον ημιτελικό και αρκέστηκαν στο χάλκινο.
Επίσης αγωνίστηκαν στην κατηγορία ο Παπανικολάου Γιώργος και Περγαντίνα Μαριάννα.