ΒΟΙΩΤΙΚΗ ΩΡΑ

Tuesday, May 23rd

Last update05:41:04 PM GMT

You are here:: ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑ Τους μαθητές των Γυμνασίων και των Λυκείων της Βοιωτίας που διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς βράβευσε η Ε.Μ.Ε.

Τους μαθητές των Γυμνασίων και των Λυκείων της Βοιωτίας που διακρίθηκαν στους μαθηματικούς διαγωνισμούς βράβευσε η Ε.Μ.Ε.

E-mail Εκτύπωση PDF
hide

Τους μαθητές των Γυμνασίων και των Λυκείων  του νομού, που διακρίθηκαν στους τοπικούς  μαθηματικούς  διαγωνισμούς  «Ευάγγελος Σταμάτης Ι» και  «Ευάγγελος Σταμάτης ΙΙ» καθώς και στους πανελλήνιους μαθηματικούς  διαγωνισμούς  «Θαλής» και «Ευκλείδης», βράβευσε το παράρτημα Βοιωτίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο συνεδριακό κέντρο του Δήμου Λεβαδέων «Χ. Παλαιολόγος» στην Κρύα παρουσία του Β’ Αντιπρόεδρου της ΕΜΕ Παναγιώτη Δρούτσα, ο οποίος και προχώρησε σε μια σύντομη παρουσίαση του έργου και της προσφοράς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

Επίσης παραβρέθηκε και ο πολύ γνωστός για το έργο του ως συγγραφέας σχολικών μαθηματικών βοηθημάτων Βασίλης Παπαδάκης που απηύθυνε έναν σύντομο χαιρετισμό και φυσικά μαθητές γονείς και κηδεμόνες και πλήθος εκπαιδευτικών των σχολείων της ευρύτερης περιοχής.

Εκ μέρους του παραρτήματος του Νομού Βοιωτίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ο Πρόεδρος του Δ.Σ. Γιάννης Βελαώρας και ο Γραμματέας Ευστράτιος Αρετός με σχετική ανακοίνωση συγχαίρουν τους διακριθέντες μαθητές, τους γονείς και κηδεμόνες τους και ευχαριστούν ιδιαίτερα «τους καθηγητές που βοήθησαν τόσο στην διεξαγωγή των μαθηματικών διαγωνισμών, όσο και στα μαθήματα προετοιμασίας που προηγήθηκαν».

Ακόμα το Παράρτημα της ΕΜΕ ευχαρίστησε «τους εκλεκτούς καλεσμένους κ. Δρούτσα και κ. Παπαδάκη για την παρουσία τους καθώς και όλους τους φορείς που συνέβαλαν στην πραγματοποίηση αυτής της εκδήλωσης».

Τέλος ευχαρίστησε τον συγγραφέα Μαθηματικό και εκδότη Γιώργο Μαυρίδη για την προσφορά βιβλίων στο Παράρτημα και στους μαθητές που διακρίθηκαν.

 

Οι μαθητές που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς είναι

Διαγωνισμός ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ Ι

ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΗΒΑΣ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ

1 Αρβανίτης Αντώνης Α' Γυμνασίου Γυμνάσιο Αλιάρτου

2 Ζαχαρίας Κωνσταντίνος Α' Γυμνασίου 1ο Γυμνάσιο Θήβας

3 Καλλής Αλέξανδρος Α' Γυμνασίου Γυμνάσιο Αλιάρτου

4 Κώνστα Σοφία Α' Γυμνασίου 4ο Γυμνάσιο Θήβας

5 Λιτοσελίτης Γιώργος Α' Γυμνασίου Γυμνάσιο Θεσπιών

6 Μακρή Μαρία Α' Γυμνασίου 4ο Γυμνάσιο Θήβας

7 Μουζάκη Σταματία Στυλιανή Α' Γυμνασίου 1ο Γυμνάσιο Θήβας

ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ

1 Ακριδοπούλου Νάγια Α' Γυμνασίου 3ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

2 Γκίκα Δήμητρα Α' Γυμνασίου 3ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

3 Γκόβαρης Ευάγγελος Α' Γυμνασίου 4ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

4 Καπαρός Χαράλαμπος Α' Γυμνασίου 1ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

5 Καραμάνη Παναγιώτα Α' Γυμνασίου 3ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

6 Κασούτσας Νικόλαος Α' Γυμνασίου 3ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

7 Κορδατζής Χρήστος Α' Γυμνασίου 3ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

8 Κοτσώνας Αθανάσιος Α' Γυμνασίου 3ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

9 Μίχας Γεώργιος Α' Γυμνασίου 1ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

10 Πούλου Λουκιάννα Α' Γυμνασίου 4ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

11 Χαντζάρας Θωμάς Α' Γυμνασίου 1ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ

1 Ανδριανού Ιωάννα Α' Γυμνασίου Γυμνάσιο Σχηματαρίου

2 Βαλτέρι Αναστασία Α' Γυμνασίου Γυμνάσιο Σχηματαρίου

3 Παπαϊωάννου Λουκάς Α' Γυμνασίου Γυμνάσιο Σχηματαρίου

Διαγωνισμός ΘΑΛΗΣ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ

1 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Β Γυμνασίου 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΗΒΑΣ

2 ΑΝΔΡΕΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Β Γυμνασίου ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

3 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ Β Γυμνασίου 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

4 ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ Β Γυμνασίου ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΑΡΤΟΥ

5 ΖΕΡΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β Γυμνασίου ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

6 ΚΑΨΩΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Β Γυμνασίου 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

7 ΛΑΖΙΝΟΥ ΑΝΝΑ Β Γυμνασίου 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

8 ΝΤΑΡΑΔΗΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Β Γυμνασίου 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

9 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Β Γυμνασίου 2o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΗΒΑΣ

10 ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΥ ΗΛΙΑΣ Β Γυμνασίου 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

11 ΣΑΜΠΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Β Γυμνασίου 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΗΒΑΣ

12 ΣΚΥΡΙΑΝΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ Β Γυμνασίου 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΗΒΑΣ

13 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ Β Γυμνασίου 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

14 ΣΦΟΥΝΤΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ Β Γυμνασίου 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

15 ΦΡΕΣΣΑΣ ΛΟΥΚΑΣ Β Γυμνασίου 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

16 ΒΟΡΓΙΑ ΚΩΝ/ΝΑ Γ Γυμνασίου ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΙΝΟΦΥΤΩΝ

17 ΓΙΑΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Γ Γυμνασίου ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΙΝΟΦΥΤΩΝ

18 ΚΑΖΑΚΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Γ Γυμνασίου ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

19 ΜΕΡΛΕΜΗ ΚΩΝ/ΝΑ Γ Γυμνασίου 2o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΗΒΑΣ

20 ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Γ Γυμνασίου 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

21 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ Α Λυκείου 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ

22 ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

23 ΕΞΑΡΧΑΙΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Α Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ

24 ΘΕΙΑΚΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΟΙΝΟΦΥΤΩΝ

25 ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

26 ΚΡΟΥΣΤΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ Α Λυκείου 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΘΗΒΑΣ

27 ΜΑΝΤΖΟΥΝΗ ΦΩΤΟΥΛΑ Α Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΑΓΙΩΝ

28 ΝΤΟΤΣΕΪ ΠΑΥΛΑ Α Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΟΙΝΟΦΥΤΩΝ

29 ΣΑΜΠΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Α Λυκείου 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΘΗΒΩΝ

30 ΤΡΑΓΑΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ Α Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΑΓΙΩΝ

31 ΒΕΡΓΟΥ ΚΟΝΔΥΛΙΑ Β Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΙΣΤΟΜΟΥ

32 ΚΑΣΒΙΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ Β Λυκείου 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

33 ΛΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ Β Λυκείου 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

34 ΜΠΕΛΙΑ ΜΙΧΑΕΛΑ Β Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

35 ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Β Λυκείου 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

36 ΣΚΟΠΑ ΚΩΝ/ΝΑ Β Λυκείου 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

37 ΤΖΟΥΜΑΝΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β Λυκείου 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΘΗΒΑΣ

38 ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ Β Λυκείου 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΘΗΒΑΣ

39 ΧΡΥΣΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Β Λυκείου 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

40 ΑΝΔΡΕΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ Γ Λυκείου ΓΕΛ ΑΣΠΡΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ

41 ΔΟΥΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Γ Λυκείου 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

42 ΚΟΒΑΝΗ ΚΩΝ/ΝΑ Γ Λυκείου 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

43 ΜΕΛΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γ Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ

44 ΜΟΥΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Γ Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ

45 ΜΠΑΛΤΑΔΟΥΡΟΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ Γ Λυκείου 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

46 ΜΠΕΚΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ Λυκείου 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΘΗΒΑΣ

47 ΠΑΝΤΙΣΚΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ Γ Λυκείου 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

48 ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ Γ Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ

49 ΣΙΔΕΡΗ ΕΛΠΙΔΑ Γ Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

50 ΣΤΑΜΕΛΟΥ ΕΛΕΝΗ Γ Λυκείου ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ

Διαγωνισμός ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΙΙ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ

1 ΓΚΟΒΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

2 ΚΑΡΑΜΑΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

3 ΚΟΡΔΑΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

4 ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

Διαγωνισμός ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ

1 ΣΦΟΥΝΤΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

2 ΜΠΕΛΙΑ ΜΙΧΑΕΛΑ Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΕΛ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

3 ΔΟΥΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ 2Ο ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

4 ΣΙΔΕΡΗ ΕΛΠΙΔΑ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΕΛ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ